Masaż - odrobina relaksu dla ciała i duszy

Masaż - odrobina relaksu dla ciała i duszy

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Masaż jest skuteczną metodą dbania o wygląd i zdrowie. Stosowano go już w starożytności, był elementem obrzędów religijnych i medycyny ludowej. W dzisiejszych czasach, pełnych stresu i napięcia, wizyta w salonie masażu może okazać się doskonałym sposobem na powrót do dobrej kondycji.

Terapeutyczny dotyk

Generalnie masaże dzieli się na trzy rodzaje. Podział ten wynika z celów, dla których konkretny masaż się wykonuje. Istnieją więc masaże relaksacyjne, lecznicze oraz takie, które mają za zadanie przygotować mięśnie do wysiłku fizycznego.

Odpowiednio wykonany masaż powinien przynieść odprężenie i rozładować psychiczne napięcie. Stresujący styl życia bardzo niekorzystnie wpływa na mięśnie i postawę. Często napięcia i bóle wynikają ze zdenerwowania. Sztywność mięśni można zniwelować właśnie za pomocą masażu. Dobrze wykonany zabieg jest w stanie złagodzić ból w kręgosłupie lub w stawach. Ma też pozytywny wpływ na układ immunologiczny i wydolność wysiłkową organizmu.

Warianty przyjemności

Masaże można wykonywać w rozmaity sposób. Ważne, by sprawiały dużo przyjemności i były skuteczne. Masażystki z gabinetu kosmetycznego tuttibeauty.pl wykonują masaże z zastosowaniem różnych przyrządów do masażu. W ich ofercie można więc znaleźć masaże wykonywanie pałeczkami bambusowymi, misami kokosowymi, świecą lub stemplami ziołowymi. Wariantów relaksującego dotyku jest więc całe mnóstwo. Prawidłowy wybór odpowiedniego rodzaju tkwi przede wszystkim w potrzebach konkretnego klienta.

Jeśli głównym problemem jest np. cellulit, warto postawić na masaże wykonywane z pomocą chińskiej bańki lub specjalne terapeutyczne masaże odchudzające. Bańki chińskie są wszystkim znane jako metoda leczenia przeziębień lub stanów zapalnych. Jednakże prawidłowo przygotowane mogą też dobrze radzić sobie z tzw. „skórką pomarańczową”. Cellulit to objaw zmęczenia, stresu, braku ruchu lub nieodpowiedniej diety. Masaże mogą widocznie pomóc w zredukowaniu tkanki tłuszczowej i ujędrnieniu skóry.

Jeśli klient potrzebuje odprężenia i wyciszenia, powinien wybrać masaże relaksacyjne. W gabinecie tuttibeauty.pl wykonuje się masaże z użyciem stempli ziołowych lub aromatycznej świecy. Zabiegi takie mają nie tylko kojące i przeciwbólowe właściwości, ale przede wszystkim pozwalają oderwać się na chwilę od spraw związanych z codziennym życiem. Masaż połączony z aromaterapią zwielokrotnia efekt wyciszenia i relaksacji.

Masaże są też niezwykle skuteczne w walce o zdrowe ciało. Jedną z bardzo efektywnych metod poprawiających krążenie i usuwających toksyny z organizmu jest drenaż limfatyczny. Zabieg taki może wspomóc osoby cierpiące na obrzęki nóg i rąk.

Bezpieczeństwo

Masaż czasami może zaszkodzić. Dzieje się tak np. wtedy, kiedy chorujemy na osteoporozę. Dobór odpowiedniej metody masażu jest więc istotny. Jeśli ból przy wykonywaniu masażu jest nie do zniesienia, masażysta robi go źle. Początkowo napięte mięśnie mogą przy dotyku nieznacznie pobolewać, ale ostry utrzymujący się ból jest złym znakiem. Warto zatem zabiegi wykonywać tylko w sprawdzonych gabinetach kosmetycznych.

Tagi
Dodane przez Tatiana Wróbel
Czym charakteryzuje się naturalny szampon do włosów?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Na czym polega permanentny makijaż ust?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Masaż - odrobina relaksu dla ciała i duszy
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz