Jakie ozdoby ceramiczne są teraz w modzie?

Jakie ozdoby ceramiczne są teraz w modzie?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Dom i ogród
Liczba głosów: 0

Ozdoby ceramiczne cieszą się niesłabnącą popularnością. Z uwagi na ich trwałość, można je ustawiać nie tylko we wnętrzach, ale również w ogrodach, na balkonach czy tarasach. Ceramiką nazywamy rodzaj tradycyjnego rzemiosła, który polega na odpowiednim uformowaniu oraz wypaleniu gliny. Produkty wyróżniają się oryginalnością – każdy z nich jest niepowtarzalny dzięki ręcznemu wykończeniu. Jakie ozdoby ceramiczne są obecnie w modzie?

Ponadczasowe donice ceramiczne 

Zastanawiając się nad tym, jakie ozdoby ceramiczne wybrać do salonu czy do ogrodu, warto sięgać przede wszystkim po klasyki. Mogą to być na przykład donice ceramiczne mrozoodporne, które w zależności od potrzeb można stosować zarówno na zewnątrz, jak i w mieszkaniu. Sprawdzą się u osób, które cenią sobie elegancję połączoną z neutralnością. Wspomniana mrozoodporność z kolei sprawia, że mogą stać na tarasie przez cały rok.

Donice są dostępne w różnych rozmiarach, więc łatwo dopasować je do dostępnej przestrzeni oraz konkretnego gatunku roślin. Dobrym pomysłem jest również stworzenie kompozycji z donic oraz wazonów ceramicznych. Aby uzyskać harmonijną przestrzeń, można postawić na ozdoby wykonane w jednakowym stylu, czyli wybrać kolekcję geometryczną, kwiatową albo deseniową.

Jakie inne ozdoby ceramiczne są modne? 

Donice i wazony ceramiczne mogą być podstawą, jeśli chodzi o stworzenie ciekawej kompozycji z ozdób ceramicznych do ogrodu albo do salonu. Wiele osób chętnie sięga też po amfory. Niegdyś były to naczynia służące do przechowywania i nalewania wody i oliwy, jednak dziś stanowią element dekoracyjny nawiązujący do sztuki antycznej. O to, jakie inne produkty warto wybrać, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z ceramiką ogrodową, który zaproponował:

- Zastanawiając się nad tym, jakie ozdoby ceramiczne wybrać, warto sięgać nie tylko po praktyczne produkty, ale również po te, które służą wyłącznie do dekoracji. Na uwagę zasługują na przykład latarenki, które sprawią, że sypialnia stanie się przytulnym i ciepłym pomieszczeniem. Ciekawym wyborem będą też dekoracje ścienne, które sprawdzą się przede wszystkim w kuchniach. Do ogrodów mogę z kolei polecić na przykład konewki oraz wiaderka. Dzięki nim przydomowa przestrzeń zyska klimat swojskości oraz naturalności.

Tagi
Dodane przez Olgierd Nowak
Jak odnowić starą komodę?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Na jakim etapie budowy domu montuje się rynny?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Co robić, kiedy pies zachowuje się agresywnie?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Wspaniałe zalety pościeli z lnu!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie panele podłogowe są obecnie popularne?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie są najpowszechniejsze usterki desek podłogowych?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz