Jakie oleje nadają się do sprężarek?

Jakie oleje nadają się do sprężarek?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Sprężarki, zwane też kompresorami, to urządzenia znajdujące zastosowanie zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w gospodarstwach produkcyjnych. Służą głównie do przekształcania energii elektrycznej silnika w energię sprężonego gazu. Jednostki napędowe kompresorów wymagają smarowania właściwie dobranym preparatem. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie oleju sprężarkowego.

Dlaczego warto zainwestować w dobry olej do kompresora?

Wysokiej jakości smary do sprężarek mają za zadanie minimalizować tarcie zachodzące pomiędzy ruchomymi komponentami urządzenia. Redukcja tego niekorzystnego czynnika sprzyja chłodzeniu oraz uszczelnieniu elementów sprężających. To zaś w dłuższej perspektywie czasowej przekłada się na niższy poziom wyeksploatowania poszczególnych podzespołów i wysoką wydajność ich pracy. Preparaty sprzedawane przez takie podmioty jak firma Proauto ze Szczecina sprzedająca oleje techniczne zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu. Zaleca się, aby wymianę czynnika smarującego przeprowadzać regularnie, co najmniej raz do roku. Zadanie to warto zlecić doświadczonym serwisantom. W ten sposób można bowiem wyeliminować ryzyko popełnienia błędu w trakcie realizacji omawianego procesu.

Kryteria doboru najlepszego oleju do sprężarek

Wybór odpowiedniego oleju sprężarkowego jest niełatwy. Podczas jego dokonywania trzeba bowiem zwrócić uwagę na różne kwestie. Jedną z najważniejszych jest rodzaj smaru. Osoby myślące o zakupie oleju do sprężarki z reguły mają do wyboru specyfiki mineralne oraz syntetyczne. W większości przypadków lepszym rozwiązaniem okazuje się nabycie tych drugich olejów. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na ich brak tendencji do zmiany właściwości pod wpływem wysokiej temperatury. Oleje sprężarkowe kupione w Szczecinie lub innym mieście powinny być też odpowiednio dopasowane do typu kompresora. Muszą one wykazywać niską skłonność do pienienia się oraz właściwości antykorozyjne. Warto mieć świadomość, że oleje o znakomitych parametrach skutecznie przeciwdziałają awariom kompresora. Przy zakupie oleju do sprężarki warto też zwrócić uwagę na jego skład. Maksymalna zawartość popiołu i siarki w tym przypadku nie może przekraczać odpowiednio 15% i 3%. Pożądana wilgotność smaru powinna oscylować na poziomie 1,5%.

Tagi
Dodane przez Bernard Sawicki
Podstawowe metody frezowania metali
Komentarze: 0
Ocena: brak
Dlaczego fotowoltaika jest opłacalna?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak wybrać pilarkę do prac budowlanych w drewnie?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Na czym polega naprawa suwnic?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Do jakich celów wykorzystuje się plecionki miedziane?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Dlaczego warto kupować drewno budowlane w tartaku?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz