Jaka zaprawa iniekcyjna nadaje się do stosowania pod wodą?

Jaka zaprawa iniekcyjna nadaje się do stosowania pod wodą?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Nieruchomości
Liczba głosów: 0

Zaprawy iniekcyjne to skuteczne środki wypełniające niewielkie rysy, pęknięcia i szczeliny w konstrukcjach wykonanych z betonu, żelbetu oraz kamienia. Dzięki płynnej konsystencji doskonale pokrywają wszelkie zagłębienia, pozwalając na kompleksową naprawę niedoskonałości. Wśród dostępnych na rynku preparatów istnieją specjalne zaprawy umożliwiające zastosowanie pod wodą. Jak je rozpoznać? Zapraszamy do lektury dalszej części wpisu.

Rodzaje materiałów iniekcyjnych nadających się do stosowania pod wodą

W ofertach producentów dostępnych jest kilka rodzajów materiałów iniekcyjnych, nadających się do stosowania pod wodą. Najczęściej spotykanym typem jest zaprawa na bazie poliuretanu, który jest wysoce odporny na wilgoć i ma doskonałe właściwości adhezyjne.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik firmy produkującej i dystrybuującej chemię budowlaną – ImmerBau: Popularne są też środki epoksydowe, zapewniające doskonałą ochronę przed korozją i niszczycielskim wpływem substancji chemicznych. Wśród zapraw iniekcyjnych przystosowanych do zastosowania pod wodą znajdują się także tradycyjne mieszkanki cementowe. Mimo że ich zakup jest korzystny pod względem ekonomicznym, to środki te nie gwarantują pełnego zabezpieczenia przed działaniem wilgoci.

Jakimi właściwościami musi charakteryzować się zaprawa iniekcyjna, aby można było korzystać z niej pod wodą?

Zaprawy iniekcyjne wykorzystywane do wypełniania szczelin w konstrukcjach podwodnych muszą charakteryzować się odpowiednimi właściwościami, umożliwiającymi zastosowanie w miejscach o dużym zawilgoceniu. Dobra zaprawa powinna gwarantować skuteczne usuwanie wody z rys i pęknięć oraz zabezpieczać przed jej ponownym napływem. Istotne jest też, aby zapewniała zwiększoną odporność na rozmywanie oraz wnikanie chlorków. Cechami wyróżniającymi wysokiej jakości zaprawy są również: doskonała pompowalność oraz ograniczony skurcz. Dzięki temu ze środków tych można korzystać nie tylko w czasie wypełniania powstających pęknięć, ale także kotwienia prętów zbrojeniowych oraz osadzania kotew w elementach konstrukcyjnych z betonu i kamienia.

Jak wybrać odpowiednią zaprawę do stosowania pod wodą?

Wybór odpowiedniej zaprawy naprawczej do betonu jest ważną częścią każdego projektu budowlanego obejmującego hydroizolację lub uszczelnienie konstrukcji pod powierzchnią wody. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji rozważyć wszystkie czynniki mające wpływ na końcowy wybór. Mowa tu m.in. o rodzaju uszczelnianej konstrukcji, środowisku, w którym nawierzchnia jest położona, przewidywanym zakresie temperatur oraz ewentualnych zagrożeniach związanych ze stosowaniem konkretnego preparatu. Nie mniej istotny jest też koszt zakupu oraz przeznaczenie produktu. Warto bowiem wiedzieć, że nie wszystkie oferowane zaprawy są uniwersalne. Niektóre z nich sprawdzają się tylko na powierzchniach z kamienia, a inne jedynie na nawierzchniach betonowych i żelbetowych.

Tagi
Dodane przez Antoni Ostrowski
Dlaczego warto wybrać szafy kartotekowe do firmy?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Na czym polega podział nieruchomości?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz