Makijaż dla różnych typów urody!

Makijaż dla różnych typów urody!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Moda i uroda
Liczba głosów: 0

Makijaż nie jest łatwy do zrobienia. Potrzeba praktyki i wiedzy, co nam pasuje, a czego się wystrzegać. Podpowiedzią jest podział urody na typy, dzięki czemu jesteśmy w stanie się zaklasyfikować do konkretnego typu oraz wybrać świadomie produkty dopasowane do naszej urody. Jeśli chcesz czuć się oraz wyglądać fenomenalnie w swoim wizerunku, to zwracaj szczególną uwagę na to, co kupujesz i używasz na co dzień!

Makijaż oka — kluczowy detal!

Poza wyborem właściwego podkładu oraz jego prawidłowym nałożeniem (gąbeczką lub pędzlem), najważniejszym elementem makijażu są oczy, których podkreślenie jest nadzwyczaj ważne. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zależnie od ich koloru, powinno się dobierać konkretny odcień cieni do powiek.

Jaki makijaż będzie odpowiedni dla właścicielki oczu brązowych?

Brązowy jest najpowszechniejszym kolorem oczu wśród ludzi, co uwarunkowane jest wysoką zawartością melaniny, czyli ciemnego barwnika. Możesz użyć cieni matowych, ale również postawić na rozświetlenie za pomocą złotego lub srebrnego pigmentu. Jeżeli posiadasz brązowe czy też piwne oczy, to koniecznie zaopatrz się w paletę z odcieniami fioletu, beżu i brązu. Także super będą do Ciebie pasowały wszelkie odcienie nude oraz róże, które sprawią, że oczy będą pięknie zaakcentowane. Wskazane jest też zwrócić uwagę na kolor włosów – jeżeli są one jasne, to lepiej postawić na jaśniejszy make-up, który delikatnie rozjaśni cerę oraz sprawi, że stale będziesz wyglądać świeżo. Z kolei z dodatkiem czerwonych ust uzyskasz doskonały efekt na każde wieczorne wyjście!

Makijaż oczu niebieskich!

Oczy szare oraz niebieskie są charakterystyczne dla zimnego typu urody, kojarzącego się z obszarami skandynawskimi, stąd realizowany wokół nich makijaż powinien być subtelny. Jeśli chcesz postawić na mocne oko, to pamiętaj o tym, by wykorzystywać odpowiednie cienie, które uchronią Cię od przesady. Jasne oczy najlepiej łączą się z jasnym różem, cieniami błękitnymi, srebrnymi oraz złotymi, a także z jasnym fioletem. Jeżeli chcesz osiągnąć naturalny efekt, to wystarczy, że podkreślisz rzęsy tuszem oraz nałożysz róż na policzki. W ten sposób zawsze będziesz wyglądać świeżo oraz czuć się kapitalnie. Do wieczorowego makijażu fajnie sprawdzą się mocne kolory szminek takie jak na przykład czerwony, malinowy lub odcienie różu.

Prosty makijaż dla zielonych oczu!

Zielony jest traktowany jako najrzadszy kolor oczu, a podkreślenie go za pomocą odpowiedniego makijażu wyciągnie jego piękno! Do takiej barwy najlepiej pasuje makijaż składający się z cieni o ciepłych odcieniach, takich jak brąz, złoto, lub beż. Jeżeli posiadasz matowe cienie, to świetnym pomysłem jest wykorzystać ciemniejsze z nich i stworzyć efekt smoke eyes, dzięki któremu oczy staną się optycznie większe. Zależnie od tego, jaka jest Twoja karnacja, możesz szaleć z doborem kolorów ust bądź cieni do powiek na imprezy czy też formalne wyjścia. Z pewnością świetnie będzie do nich pasował błyszczyk, który doda Ci delikatności oraz kobiecości, a także pozwoli skupić uwagę na wyjątkowym kolorze oczu!

Twój typ urody i makijaż!

Zalety prawidłowego makijażu są przeogromne. Dzięki niemu jesteś w stanie ukryć mankamenty urody oraz wyeksponować jej walory. Jednak ważną kwestią jest stosowanie się do reguł związanych z naszą naturą i typem urody. W momencie, kiedy już je znasz, masz świadomość, co do Ciebie pasuje, a czego się wystrzegać! Niemniej, od teraz możesz już stosować informacje, które poznałaś, by wyglądać zniewalająco!

Tagi
Dodane przez Ryszarda Zając
Czy obuwie skórzane to dobry wybór na lato?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Makijaż dla różnych typów urody!
Komentarze: 0
Ocena: brak
Czym się różni mata od wycieraczki?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Zalety stosowania metkownic igłowych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz