Zapoznaj się z podstawami, które pozwolą Ci korzystnie i bez problemu sprzedać swoje mieszkanie!

Zapoznaj się z podstawami, które pozwolą Ci korzystnie i bez problemu sprzedać swoje mieszkanie!

Komentarze: 0
Ocena: brak
Kategoria: Nieruchomości
Liczba głosów: 0

Jak korzystnie i bezproblemowo sprzedać mieszkanie? Sprzedaż mieszkania bywa czasochłonna i wymagająca dużego zaangażowania. Do tego trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw. Jest to między innymi przygotowanie dokumentów oraz przyszykowanie lokalu do oglądania. Nie wiadomo również, na jakiego potencjalnego kupca się natrafi. Dlatego warto zawczasu przygotować się na ewentualne trudności i mieć wszystko pod kontrolą!

Przygotuj potrzebne dokumenty do sprzedaży mieszkania oraz zorientuj się, jak je wycenić?

Gdy myślimy o jakiekolwiek legalnej transakcji, musimy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty. Na początek sprawdź, jak wygląda twoje prawo do sprzedaży nieruchomości. Zdarza się, że przedmiot sprzedaży posiada kilku właścicieli czy też postępowanie spadkowe nie dobiegło końca. Ważna jest prawidłowa analiza dokumentu uzyskania praw do mieszkania. Kolejną rzeczą, którą każdy myślący odpowiedzialnie o transakcji ma obowiązek uczynić, jest upewnienie się, że nie poniesiemy kosztów podatkowych związanych z transakcją i pieniędzmi, które za nią dostaniemy. Można się przed nimi uchronić, ale to zależy od okresu, kiedy nabyliśmy mieszkanie oraz po jakim czasie je zbywamy, jaką cenę pragniemy uzyskać oraz na co przeznaczymy uzyskane przez nas pieniądze.

W tym momencie powinniśmy zastanowić się nad wyceną naszej nieruchomości. Istotne jest zastanowienie się nad grupą docelową, którą może zainteresować nasze mieszkanie i ile pieniędzy może ona przeznaczyć na jego zakup. Pozwoli nam to nie tylko ustalić cenę, na jaką będą w stanie sobie pozwolić, ale również specyfikę ogłoszenia, które może ich zachęcić do pozostania na nim dłużej, a może nawet do skontaktowania się z nami oraz umówienia się na wizytę. Zastanówmy się, jak dużą powierzchnię ma nasze mieszkanie? W jakiej lokalizacji się znajduje? Czy nieruchomość jest przy głównej drodze, czy bardziej na uboczu? Od kiedy jest oddane do zamieszkania? W jakim jest standardzie? I ile lat ma budynek, w którym się znajduje? Należałoby sprawdzić ceny mieszkań o podobnym wykończeniu, lokalizacji oraz czy ceny mieszkań w tym momencie rosną, czy spadają? Jest to ciężkie zadanie, dlatego bardzo pomocna będzie opinia rzeczoznawcy.

Czy odświeżyć mieszkanie przed sprzedażą? Oczywiście, że tak!

Przygotowaliśmy najważniejsze dokumenty, wyznaczyliśmy cenę, znamy mniej więcej ewentualnych nabywców, więc przyszedł czas na zadbanie o wizerunek naszej nieruchomości oraz dostarczenie jak najbardziej pozytywnych odczuć osobom oglądającym. Podstawową czynnością jest jego dogłębne wysprzątanie, naprawienie felernych akcesoriów i usterek, na przykład wymiana żarówek. Najistotniejsze jest pierwsze wrażenie, z tej przyczyny usuń wszystkie niepotrzebne akcesoria dotychczasowych lokatorów. Odmaluj ściany – są to powierzchnie, które nawet bez żadnych niepożądanych czynników ulegają zabrudzeniom. Doda to mieszkaniu świeżości i zyska ono wizualnie na wielkości. Zadbaj także o balkon, świeże ręczniki i wynieś śmieci.

Sprawdź, czy instalacje wodne oraz elektryczne działają poprawnie, nie tylko dla bezpieczeństwa nowych mieszkańców, ale również dla swojego spokoju i komfortu. W czasie oglądania mieszkania zaproponuj aktualnym mieszkańcom wyjście na spacer, do kina, albo do restauracji. Podsumowując wszystko, najlepiej, jeśli potencjalni nabywcy będą mogli poczuć się jak u siebie w domu. W sytuacji, gdy mieszkanie jest w stanie deweloperskim, sprawa jest znacznie prostsza. Wystarczy pobieżne uprzątnięcie. Kiedy nie masz czasu na zajęcie się porządkami, zawsze możesz wynająć firmę sprzątającą, która zrobi te wszystkie czynności za Ciebie.

Mieszkanie na sprzedaż — czy warto promować ogłoszenie w sieci?

Możemy publikować ofertę, ale jeśli nie uczynimy tego prawidłowo, jest duża szansa, że przepadnie ona w gąszczu setek ofert emitowanych każdego dnia do sieci. Do właściwej promocji potrzebujemy dobrej reklamy, co nie tylko spowoduje wzrost ludzi odwiedzających Twoje ogłoszenie, ale również ilość zapytań, telefonów oraz maili zwiększających szansę na znalezienie odpowiedniego kupca!

Negocjacje i szybki kontakt !

Negocjacje w rozmowach są trudne, ponieważ każda ze stron chciałaby wyjść na transakcji jak najkorzystniej da siebie. Przede wszystkim pamiętaj, że nie musisz podejmować decyzji od razu! Kolejna rzecz to spokojna głowa oraz opanowanie niepotrzebnych w tym momencie emocji. Jednak, aby w ogóle do tego doszło, to najpierw musisz zadbać o dobry i szybki kontakt! Wyznacz czytelnie w ogłoszeniu dni i godziny, kiedy jesteś w stanie odebrać telefon.

Tagi
Dodane przez Antoni Ostrowski
Jak wybrać sprawdzoną agencję nieruchomości?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Dlaczego warto wybrać szafy kartotekowe do firmy?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz