Jak konstrukcje metalowe dla przemysłu są chronione przed korozją?

Jak konstrukcje metalowe dla przemysłu są chronione przed korozją?

Komentarze: 0
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Zakłady przemysłowe korzystają między innymi z konstrukcji metalowych, które wyróżniają się trwałością i odpornością na działanie szkodliwych czynników. Należy jednak pamiętać, że aby tak było, stojaki kolumnowe czy wózki do segregacji profili muszą być wykonane z wysokiej jakości metalu, który dodatkowo zostanie zabezpieczony przed korozją, czyli jednym ze szkodliwych czynników, na które są najbardziej narażone. Jak to zrobić?

Co daje malowanie elektrostatyczne? 

Możemy wyróżnić kilka sposobów, które pozwalają na skuteczną ochronę konstrukcji metalowych przed korozją. Jednym z nich jest malowanie elektrostatyczne. Jest to nowoczesna metoda malowania, która polega na nanoszeniu cząsteczek farby przy pomocy specjalnego urządzenia. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu ma na celu równomierne pokrywanie powłoką malarską. Najczęściej się go stosuje, używając farb proszkowych. O to, jakie to ma znaczenie dla zapewnienia ochrony przed korozją, zapytaliśmy specjalistę ze sklepu z paletami transportowymi metalowymi Janus Europe, który wytłumaczył:

- Malowanie elektrostatyczne to technika, która ma ogromne znaczenie w przypadku zabezpieczenia antykorozyjnego wózków do transportu skrzyń, zabudów metalowych czy innych konstrukcji wykorzystywanych w przemyśle. Dzieje się tak dlatego, że elementy często są pokrywane farbą proszkową, która chroni przed rdzewieniem, a niedokładne pokrycie przy zastosowaniu tradycyjnych metod zwiększa ryzyko pojawienia się pierwszych objawów korozji.

Jakie są inne sposoby na zabezpieczenie konstrukcji metalowych przed korozją? 

Istnieje kilka sposobów na zabezpieczenie konstrukcji metalowych wykorzystywanych w przemyśle przed korozją. Jedną z metod, którą z pewnością warto wykorzystać w przypadku stojaków kolumnowych czy innych produktów, jest cynkowanie. Prace polegają na nałożeniu warstwy cynku na podzespół wykonany z metalu. Zwykle przeprowadzane jest cynkowanie galwaniczne, do którego używane są roztwory elektrolitowe, w których zanurza się elementy. Dzięki temu produkty są zabezpieczone przed pojawianiem się rdzy.

Czasami jednak zdarza się tak, że nawet zabezpieczone konstrukcje ulegają korozji. Wówczas jednak można zdecydować się na ich renowację. Przy takich pracach kluczowe jest wyczyszczenie ich powierzchni, w tym odtłuszczenie. Dzięki temu przyczepność nakładanej na kolejnych etapach farby będzie lepsza, a stworzona powłoka trwalsza. Nie należy zaniedbywać takich prac, ponieważ korozja stanowi zagrożenie dla stabilności konstrukcji i może doprowadzić do strat finansowych.

Tagi
Dodane przez Bernard Sawicki
Do czego można wykorzystać tuby kartonowe?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Czym różni się brykiet torfowy od dębowego?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Wykorzystanie opakowań z okienkiem w cukiernictwie
Komentarze: 0
Ocena: brak
Złom jako surowiec wtórny
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz