Filtracja a oczyszczanie powietrza z pyłów

Filtracja a oczyszczanie powietrza z pyłów

Komentarze: 0
Ocena: brak
Liczba głosów: 0

Zarówno filtracja, jak i oczyszczanie powietrza z pyłów to bardzo ważne procesy mające na celu poprawę jakości powietrza w warunkach przemysłowych i w podobnych – równie wymagających – środowiskach. W naszym artykule opisujemy najważniejsze różnice między tymi procesami, a także przedstawiamy, jak skutecznie wdrożyć systemy filtracji i odpylania pyłów w zakładzie.

Na czym polega filtracja pyłów w warunkach przemysłowych?

Filtracja i odpylanie strefy obróbczej mają decydujące znaczenie, jeśli chodzi o ochronę zdrowia pracowników. Wdrożenie odpowiednich systemów oczyszczania powietrza z pyłów ma wpływ także na żywotność parku maszynowego. Wybór właściwych rozwiązań nie jest jednak zadaniem łatwym – wszystko zależy od znajomości właściwości obrabianego materiału w danym zakładzie.

Dzięki filtracji wszelkie zanieczyszczenia, które znajdują się w powietrzu, zostają zatrzymane na powierzchni filtra. Aby jednak przemieścić cząsteczki, należy wygenerować przepływ powietrza przez urządzenie. Decydujące znaczenie – w przypadku filtracji i odpylania pyłów – ma wybór odpowiedniego filtra. Najczęściej mamy do wyboru filtry węglowe, HEPA i zintegrowane.

Jakie urządzenia do filtracji i odpylania pyłów są najlepsze?

Gwarancją bezpieczeństwa produkcji jest prawidłowe odpylanie pyłów w zakładzie. Należy zdecydować się na te urządzenia, które zapewnią nie tylko wysoką efektywność, ale i szybkość działania. Tylko taki sprzęt będzie wyróżniał się niezawodnością w wymagających warunkach przemysłowych.

Czołowy producent wentylatorów Klimawent w celu filtracji pyłów i gazów rekomenduje stosowanie urządzenia filtracyjnego HARD-S, doskonale przystosowanego do skutecznego oczyszczania powietrza z wszelkich zanieczyszczeń pyłowo-gazowych, jak również pyłów suchych i lepkich.

Do czego służy urządzenie filtracyjne HARD-S?

HARD-S – urządzenie wyposażone m.in. w skuteczny filtr HEPA klasy H13 i filtr kieszeniowy klasy F8 – świetnie sprawdza się w filtracji aerozoli powstających w trakcie malowania natryskowego, filtracji powietrza zanieczyszczonego pyłami i gazami powstającymi w wyniku cięcia gumy, sklejki, pleksi i pozostałych tworzyw sztucznych, a także filtracji zanieczyszczeń powstających jako efekt procesów polerowania, tapicerowania, cięcia czy klejenia.

Tagi
Dodane przez Bernard Sawicki
Jak wykryć obecność bakterii w wodzie?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jakie są rodzaje rusztowań?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Co cechuje proszki metali i gdzie się je stosuje?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Charakterystyka i zastosowanie łańcuchów rolkowych
Komentarze: 0
Ocena: brak
Urok tradycyjnych wiat drewnianych w Małopolsce
Komentarze: 0
Ocena: brak
Komentarze artykułu

Brak komentarzy

Dodaj komentarz