Kobieca ciaza

W momencie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, aby jak najszybciej powiadomić grupę i przyjaciół o rychłym powiększeniu się rodziny. A często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich postępowanie jest bowiem bardzo przydatne. Polega na znalezieniu hormony HCG (robionego w sukcesu nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w obsłudze i jednocześnie bardzo delikatne, dlatego należy je wiązać razem w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych ponadto nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy ponieważ jego wielkości potrafią stanowić zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na wynik testu ciążowego nie właśnie jego prawdziwe przygotowanie oraz odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Przydatne są i choroby kobiety, przyjmowane przez nią środki i wiek. Tak to, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie rzeczywiście nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego przygotowaniu, wyszedł ujemny. Widać toż oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można odnaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym być wyższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i dokonać dodatkowe badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.