Garderoba i toaletka

Nadchodzi oczekiwana od tradycyjna wiosna. Wtedy nie tylko okazja na zrzucenie kilkorgu zbędnych kilogramów, lecz również na wymianę naszych stylów żywieniowych. Cieplejsza aura skłania nas bowiem do usunięcia ciężkostrawnej diety opartej na ciele i nabiale oraz wzięcia ze zdrowia, jakie oferują nam sałatki.

Witaminy Sałatki stanowią prawdziwą bombę witaminową. Dają nam one pełnych elementów potrzebnych do normalnego działania organizmu. Polacy wciąż ale mają tendencję do chętniejszego sięgania po artykuły pochodzenia zwierzęcego. Więc naprawdę wiele wśród naszych rodaków schorzeń układu krążenia. Choroba wieńcowa, miażdżyca oraz nadciśnienie są wciąż jedną z istotnych przyczyn zgonów w podeszłym wieku. Częstsze jedzenie sałatek i minimalizacja artykułów pochodzenia zwierzęcego minimalizują ryzyko wysoko wymienionych schorzeń.

Lekkostrawność Warzywa są o znacznie bardziej lekkostrawne niż mięso i nabiał. Mniej panują w organizmie pokarmowym, dzięki czemu po ich spożyciu czujemy się lepiej. Warzywa posiadają odczyn zasadowy w przeciwieństwie do produktów mięsnych. Dzięki owemu nie robią one kłopotów ze zgagą i nadkwasotą. Dieta oparta na spożywaniu sałatek jest dlatego lepsza i wygodniejsza dla swego układu pokarmowego.

Łatwość przygotowania Przygotowywanie sałatek bynajmniej nie jest delikatne, szczególnie, jeżeli dysponujemy odpowiednim sprzętem. Szatkownica do warzyw elektryczna sprawi, że dokonamy je wyjątkowo szybko. Wystarczy jedynie wybrać warzywa, z których potrzebujemy osiągnąć sałatkę, poszatkować je przy pomocy maszyny, wymieszać i skropić sokiem z cytryny. W przeciągu kilku sekund jesteśmy wielki i pożywny posiłek.

Kaloryczność Zanim nadejdą czyste i ciepłe dni, warto zrzucić nieco tkanki tłuszczowej nagromadzonej podczas zimy. Najłatwiejszym sposobem, aby uzyskać upragnioną sylwetkę, jest wrażenie na dietę opartą na warzywach i sałatkach. Szybko przekonasz się, że zna być ona o wiele lepsza z dawnych polskich problemów i schabowych. Co znacznie, żeby przygotować pyszną sałatkę, nie powinien być mistrzem kuchni. Wystarczy wyobraźnia i wyobraźnia. To tylko od nas chce, z których składników stworzymy własną smaczną i wielką sałatkę.