Badanie hormonu plodnosci

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest standardowym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z założeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Jak powinno skończyć się badanie?Badanie to powinno się wykonać w terminie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je spełnić i po nowego typie urazach w przestrzeni krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed rozpoczęciem do poszukiwania muszą zostać osiągnięte pewne standardy. Negatywnie na sukces mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi czas abstynencji płciowej (próbka powinna stać wzięta w okresie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (szczególnie te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a dodatkowo nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna także zostać dostarczona w właściwi rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siła i ruchliwość). Dodatkowo wydobywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są jeszcze inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

http://erp.polkas.pl/program-finansowo-ksiegowy-czym-sie-sugerowac-przy-jego-wyborze/Program finansowo księgowy – czym się sugerować przy jego wyborze? | Systemy ERP | POLKAS

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn bierze się i nowego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i pełnego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być i wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to doświadczenia na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Nazywa ono rodzaj skupiania się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga istnieć ich tak dużo dużo, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są i innego rodzaju infekcje. W sensu ich wykluczenia budowane są badania mikrobiologiczne.